Etusivu Yleistä Toimikunta Jäseneksi Tapahtumat Galleria Valioituneet Linkit Myyntiartikkelit
Valioituneet Näyttelytuloksia
 2008, 2007, 2006
Vuoden koira 2004 - 2005

Näyttelytuloksia 2008 

Seinäjoki 25.10.2008, Yppäri 30.8.2008, Tornio KV 3.8.2008, Ylivieska KV 20.7.2008,
Oulu KV 13.7.2008, Oulu KV 12.7.2008Rovaniemi KV 22.6.2008, Oulainen 24.5.2008

Seinäjoki KV 25.10.2008

 Tuomari: Birgitte Gothen, Tanska

PENNUT
Urospennut
Mindizan Caifu
PEK 1

Narttupennut
Mindizan Chunjin
PEK 1 KP ROP-PENTU

UROKSET
Junioriluokka
Basstrick's Gilbert
JUN ERI JUK 1 VASERT

Nuorten luokka
Flameborough Moreno
NUO ERI NUK 1 PU 2 SERT VACA

Jansagin Dream On
NUO HYL

Mindizan Baochou
NUO T

Avoin luokka
Bidachows Inspire Smooth Indigoblue
AVO EH AVK 1

Desertmoon's Iced Cappucino
AVO H

Nallelaakson Lorenzo
AVO EH AVK 2

Riihikallion Chili
AVO T

Valioluokka
Bidachows Inspire Smooth Irasy
VAL ERI VAK 3 PU 4

Dug Up A Diamond of the Royal Club
VAL ERI VAK 1 PU 1 CACIB VSP

Ikäneidon Jalo Joiku
VAL ERI -

Incipit Weldon
VAL ERI -

Kuus'vuoren Evans Blacklord
VAL ERI VAK 2 PU 3

Nallelaakson Casanova
VAL ERI -

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI 4

Veteraanit
Silkkitie Soturi
VET ERI VEK 1 ROP-VET

NARTUT
Junioriluokka
Ariel
JUN ERI JUK 3

Basstrick's Giselle
JUN ERI -

Chow-Magic Jenis Joplin
JUN EH -

Chow-Magic Key to Kisses
JUN ERI JUK 2 PN 4

Jamahan Rosso Rose Hip
JUN ERI JUK 1 PN 3

Ruttunaaman Aurora
JUN ERI JUK 4

Nuorten luokka
Flameborough Malonza
NUO H

Flameborough Melba
NUO ERI NUK 1 PN 1 SERT CACIB ROP

Flameborough Meliora
NUO EH NUK 4

Ikäneidon Leikkisä Lempi
NUO H

Kuus'vuoren Ihana Iida
NUO H

Windalas Wautsi-Wau
NUO ERI NUK 2

Yönhaltijain Karamelli
NUO ERI NUK 3

Avoin luokka
Nallelaakson Cassandra
AVO ERI AVK 1 PN 2 VACA VASERT

Riihikallion Dippi
AVO ERI AVK 2

Valioluokka
Flameborough Eleganza
VAL ERI VAK 2

Kuus'vuoren Elisan Bluestar
VAL ERI VAK 3

Rossy Frosty Taika-Toy
VAL ERI VAK 1

KASVATTAJALUOKKA
Kennel Flameborough
KAS 1 KP


VSP Dug Up A Diamond of the Royal Club, Birgitte Gothen, ROP Flameborough Melba


KASVATTAJALUOKKA, Kennel Flameborough

Ylös/Up

Yppäri RN 30.8.2008

Tuomari: Leni Finne

UROKSET
Junioriluokka
Kotilinnun Legenda Lelu
JUN ERI JUK 1 PU 3 VASERT

Nuorten luokka
Flameborough Moreno
NUO EH NUK 1

Kotilinnun Komea Kaapo
NUO HYL

Avoin luokka
Bidachows Inspire Smooth Indigoblue
AVO EH AVK 2

Desertmoon's Iced Cappuccino
AVO ERI AVK 1 PU 2 SERT

Valioluokka
Nallelaakson Casanova
VAL ERI VAK 1 PU 1 ROP

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL EH VAK 2

NARTUT 
Junioriluokka
Chow-Magic Jenis Joplin
JUN ERI JUK 2 PN 2 VASERT

Chow-Magic Key to Kisses
JUN ERI JUK 1 PN 1 SERT VSP


ROP Nallelaakson Casanova, Leni Finne, VSP Chow-Magic Key to Kisses

Ylös/Up

Tornio KV 9.8.2008

Tuomari: Paula Rekiranta

UROKSET
Valioluokka
Nallelaakson Casanova
VAL ERI VAK 2 PU 2 VACA

Nallelaakson Classic
VAL EH VAK 3

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI VAK 1 PU 1 CACIB ROP

NARTUT
Junioriluokka
Tatam Kevätesikko
JUN ERI JUK 1 PN 1 SERT VSP

 

Ylös/Up

Ylivieska KV 20.7.2008

Tuomari: Zsolt Lokodi, Romania

PENNUT

Urospennut
Kotilinnun Legenda Lelu
PEK 1 KP ROP-PENTU

UROKSET

Nuorten luokka
Kotilinnun Komea Kaapo
NUO ERI NUK 1 PU 3 VA-SERT

Avoin luokka
Desertmoon's Iced Cappuccino
AVO ERI AVK 2

Nallelaakson Casanova
AVO ERI AVK 1 PU 2 SERT FIN MVA VACA

Valioluokka
Bidachows Inspire Smooth Irasy
VAL ERI VAK 3

Ikäneidon Jalo Joiku
VAL ERI VAK 1 PU 1 CACIB ROP

Nallelaakson Classic
VAL ERI VAK 2 PU 4

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI VAK 4

Ulpukan Idefix
VAL ERI -

NARTUT 

Junioriluokka
Ruttunaaman Aurora
JUN ERI JUK 1 PN 4

Nuorten luokka
Mindizan Bazhang
NUO EH NUK 2

Parmelia Galatea
NUO ERI NUK 1 PN 3

Avoin luokka
Nallelaakson Charlotta
AVO ERI AVK 1 PN 2 VA-SERT

Parmelia Ilopilleri
VET ERI VEK 1 PN 1 SERT VSP ROP-VET


Zsolt Lokodi, ROP Ikäneidon Jalo Joiku & VSP
Parmelia Ilopilleri

Ylös/Up

Oulu KV 13.7.2008

Tuomari: Elina Haapaniemi

UROKSET

Junioriluokka
Tatam Histan Henttu
JUN HYL

Tolkan Yllätysvoitto
JUN EH JUK 1

Avoin luokka
Bidachows Inspire Smooth Irasy
AVO ERI AVK 1 PU 1 SERT FIN MVA VSP

Desertmoon's Iced Cappuccino
AVO H

Nallelaakson Casanova
AVO EH AVK 2

Valioluokka
Nallelaakson Classic
VAL H

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI VAK 1 PU 2

NARTUT

Nuorten luokka
Basstrick's Elisha
NUO ERI NUK 1 PN 2 SERT

Nallelaakson Lumi-Prinsessa
NUO H

Avoin luokka
Nallelaakson Charlotta
AVO EH AVK 1

Valioluokka
Tatam Ilan Annastiina
VAL ERI VAK 1 PN 1 ROP

 


VSP Bidachows Inspire Smooth Irasy, Elina Haapaniemi, ROP Tatam Ilan Annastiina

Ylös/Up

Oulu KV 12.7.2008

Tuomari: Denis Kuzelj

UROKSET 

Junioriluokka
Tatam Histan Henttu
JUN HYL

Tolkan Yllätysvoitto
JUN ERI JUK 1

Avoin luokka
Bidachows Inspire Smooth Irasy
AVO ERI AVK 1 PU 1 SERT CACIB VSP

Desertmoon's Iced Cappuccino
AVO EH AVK 3

Nallelaakson Casanova
AVO ERI AVK 2 VASERT

Valioluokka
Ikäneidon Jalo Joiku
VAL ERI VAK 1 PU 2 VACA

Nallelaakson Classic
VAL ERI VAK 2 PU 4

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI VAK 3 PU 3

NARTUT

Nuorten luokka
Basstrick's Elisha
NUO ERI NUK 1 PN 2 SERT VACA

Nallelaakson Lumiprinsessa
NUO EH NUK 3

Parmelia Galatea
NUO ERI NUK 2 PN 3 VASERT

Avoin luokka
Nallelaakson Charlotta
AVO EH AVK 1

Valioluokka
Tatam Ilan Annastiina
VAL ERI VAK 1 PN 1 CACIB ROP

Veteraaniluokka
Parmelia Ilopilleri
VET ERI VEK 1 PN 4 ROP-VET

Kasvattajaluokka
Nallelaakson
KAS 1 KP

 


VSP Bidachows Inspire Smooth Irasy, Denis Kuzelj, ROP Tatam Ilan Annastiina


ROP-VET Parmelia Ilopilleri

Kasvattajaluokka


Nallelaakson

Ylös/Up

Rovaniemi KV 22.6.2008

Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi

UROKSET 

Junioriluokka
Tatam Histan Henttu
JUN H

Valioluokka
Nallelaakson Classic
VAL EH VAK 1

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL EH VAK 2

 

Ylös/Up

Oulainen 24.5.2008

Tuomari: Tuula Pratt

Urokset 
Pentuluokka 7-9 kk
Tatam Histan Henttu
KP ROP-pentu

Juniorluokka
Flameborough Moreno
ERI1 PU1, SERT VSP

Jamahan Rosso Gringo
EH2

Valioluokka
Ikäneidon Jalo Joiku
ERI2 PU3

Rantatuulen Öppö-Nalle
ERI1 PU2

Nartut
Juniorluokka
Ariel
EH3

Ruttunaaman Aurora
EH2

Tatam Kevätesikko
EH1

Nuortenluokka
Mindizan Bazhang
EH1

Avoinluokka
China Young's Lady Ilona
ERI1 PN1 SERT ROP

ROP China Young's Lady Ilona & VSP Flameborough Moreno

Kuva: Eija Kinnunen

 

Ylös/Up

Webmaster

All rights reserved © 2005-2016 Perämeren Chowit
Sivuilla olevia kuvia ei saa kopioida, eikä niitä anneta virtuaalikenneleiden käyttöön!

 Optimoitu resoluutiolle 1024x768