Etusivu Yleistä Toimikunta Jäseneksi Tapahtumat Galleria Valioituneet Linkit Myyntiartikkelit
Valioituneet Näyttelytuloksia
 2008, 2007, 2006
Vuoden koira 2004 - 2005

 Näyttelytuloksia 2007 
 

Oulu KV 6.10.2007

Tuomari: Pekka Teini

Urokset
Kotilinnun Komea Kaapo
JUN ERI 1

Bidachows Inspire Smooth Irasy
NUO EH 4

Nallelaakson Casanova
NUO ERI 1

Nallelaakson Classic
NUO EH 3

Yönhaltijain Juoni Prinssi
NUO ERI 2

Desertmoon Iced Cappucino
AVO EH 3

Ikäneidon Jalo Joiku
AVO ERI 1 PU 1 CACIB SERT FIN MVA ROP

Ikäneidon Äkkivoitto
AVO ERI 2 PU 2 VARACA VASERT

Ulpukan Hurrikaani
AVO H

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI 1 PU 3

Ulpukan Idefix
VAL ERI 2

Mei Hung Chaling He
VET ERI 1 PU 4 ROP-VET

Nartut
Mindizan Bazhang
JUN H

Parmelia Galatea
JUN ERI 2 PN 2 VARA-SERT

Yönhaltijain Kuje
JUN ERI 1 PN 1 SERT VSP

Peppi
NUO ERI 1 PN 4 VARA-CACIB

Ikäneidon Jumal Taru
AVO ERI 1 PN 3 CACIB

Mei Hung Emei Shan
AVO EH 2

Flameborough Firedance
VAL ERI 2

Mei Hung Emin
VAL ERI 1

Anifaran Morning Mist
VET EH 3

Mei Hung Baocheng
VET ERI 1 VSP-VET

Parmelia Ilopilleri
VET EH 2

Kasvattajaluokka
Mei Hung
KAS 1 KP


VSP
Yönhaltijain Kuje  & ROP Ikäneidon Jalo Joiku


Kasvattajaluokka: Mei Hung kennel


Rovaniemi RN 11.8.2007

Tuomari: Riitta Lahtovaara

UROKSET
Nuortenluokka
Bidachows Inspire Smooth Indigoblue
ERI 1 PU 1 SERT ROP

Veteraaniluokka
FIN MVA Ming-Bear Thai Pan
ERI 1 PU 2 ROP-VET

NARTUT
Nuortenluokka
Noble Melody's Kikki Lane
HYL

Avoinluokka
Mei Hung Emei Shan
EH 1

Tanlap Thistledo
H


ROP Bidachows Inspire Smooth Indigoblue


Muhos 21.7.2007

Tuomari Antti Aarnio

Pentuluokka
Yönhaltijain Kuje
PEK1 KP ROP-pentu

Urokset
Ulpukan Ozzie
JUN EH1

Nallelaakson Casanova
NUO ERI1 PU3 SERT

Yönhaltijain Juoni Prinssi
NUO H

Ikäneidon Öinen Oikeus
VAL ERI1 PU1 VSP

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL H

Mei Hung Chaling He
VET ERI1 PU2 VET-ROP

Nartut
Eliksiirin Flirtti-Fiilis
JUN EH1

Ulpukan Opaali
JUN EH2

Noble Melody's Kikki Lane
NUO EH1

Tatam Ilan Annastiina
VAL ERI1 PN1 ROP

Ulpukan Jessica
VAL EH2


VSP Ikäneidon Öinen Oikeus, ROP Tatam Ilan Annastiina


ROP-VET
Mei Hung Chaling He


Kokkola 15.7.2007

Tuomari: Claudio de Giuliani, Italia

Pentuluokka
Parmelia Galatea
PEK1 KP ROP-pentu

Parmelia Grandezza
PEK2

Urokset
Adrente's Just Like Magic Agassy
JUN EH1

Ulpukan Oula
JUN EH3

Ulpukan Ozzie
JUN EH2

Ikänedon Jalo Joiku
NUO ERI1 SERT PU3

Nallelaakson Casanova
NUO EH3

Nallelaakson Classic 
NUO EH2

Kuus'vuoren Deccamerone
VAL ERI1 PU 1 CACIB ROP

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL ERI3 PU4

Ulpukan Idefix
VAL ERI2 PU 2

Mei Hung Chaling He
VET ERI1 ROP-VET

Nartut
Ulpukan Opaali
JUN EH1

Flameborough Electra
NUO ERI1 PN2 SERT VARA-CACIB

Peppi
NUO ERI PN4

China Young's Lady Ilona
AVO ERI 1 PN3 VARA-SERT

Chow-Magic Hot Habanera
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP

Ulpukan Jessica
VAL ERI2

Anifaran Morning Mist
VET H
(syyskuussa 13 v.)

Kasvattajaluokka
Ulpukan kennel
kas 1


VSP
Chow-Magic Hot Habanera, ROP Kuus'vuoren Deccamerone


Kasvattajaluokka; Ulpukan kennel


Iisalmi 26.5.2007

Tuomari: Juha Putkonen

Narttupennut
Ulpukan Opaali
PEK 1 KP ROP-PENTU

Urokset
Nallelaakson Casanova
JUN ERI 1 PU 2 SERT

Ulpukan Hurrikaani
AVO H

Rantatuulen Öppö-Nalle
VAL H

Mei Hung Chaling He
VET ERI1 PU1 VSP ROP-VET

Nartut

Tatam Ilan Annastiina
VAL ERI 1 PN 1 ROP RYP4

 

Oulu 12.5.2007

Tuomari: Anita Lindroos, Ruotsi

Narttu pentu
Ulpukan Opaali 
PEK1 KP, ROP-pentu

Urokset
Junior
Nallelaakson Casanova 
EH1

Nallelaakson Classic
H

(Jermu) Elmo
T

Valiot
Rantatuulen Öppö-Nalle 
VAL ERI1, PU1 VSP

Ikäneidon Öinen Oikeus 
VAL ERI2, PU3

Nappe 
VAL ERI3 PU4

Ulpukan Idefix 
VAL EH4

Veteraanit
Mei Hung Chaling He 
VET ERI1 PU2 VSP-VET

Parmelia Koralli 
EH2

Nartut
Jun
Peppi 
JUN ERI1, PN3 SERT

Valiot
Tatam Ilan Annastiina 
VAL ERI1, PN1 ROP

Veteraanit
Mei Hung Baocheng 
VET ERI1, PN2 ROP-VET

Anifaran Morning Mist
VET EH2

 


ROP Tatam Ilan Annastiina - VSP Rantatuulen Öppö-Nalle


ROP-pentu Ulpukan Opaali 


ROP-VET Mei Hung Baocheng


Alajärvi 1.4.2007

Tuomari: Tuula Pratt 

Pentuluokka: 
Nartut 
Eliksiirin Fitness-Flikka 
PEK 1 KP ROP-PENTU 

Urokset 
Ikäneidon Jalo Joiku
NUO ERI 1 PU 3 SERT 

Kuus'vuoren Golden Gasper Son 
JUN ERI 1 PU 4 VASERT 

Riihikallion Aamukahvi 
AVO EH 1 

Incipit Weldon 
VAL ERI 1 PU 1 VSP 

Ulpukan Idefix 
VAL ERI 2 PU 2 

Nartut 
Chow-Magic Honeymoon Heart 
AVO ERI 1 PN 1 SERT FIN MVA ROP 

Chow-Magic Hot Habanera 
AVO ERI 2 PN 2 VASERT

Kuus'vuoren Elisan Bluestar 
AVO EH 3 

Mindizan Anwen 
AVO EH 4

 

Ylös/Up

Webmaster

All rights reserved © 2005-2016 Perämeren Chowit
Sivuilla olevia kuvia ei saa kopioida, eikä niitä anneta virtuaalikenneleiden käyttöön!

 Optimoitu resoluutiolle 1024x768